Google Alerts Nedir? Ne İşe Yarar?

Google Alerts Hakkında

Günümüzde internette her konu hakkında bilgi bulamamız çok kolay, ama bu arayıp bulduğumuz bilgilerin güncel olma olasılığı bir o kadar da zor. Google Alerts bu bilgilerin güncel olabileceğini ve öğrenmek istediğimiz bir kelimenin anlamını başka konularla karıştırmadan karşımıza çıkarabilecek bir filtre yapay zekâsına sahip olduğunu söylesek bu dikkatinizi çeker mi?

Google Alerts Nedir?

Google’ın hizmetlerinden olan Alerts tamamen arama motoru mantığı ile çalışmaktadır, Alerts’ı diğer arama motorlarından ayıran özellik ise bilgi kirliliğinden ve güncel olmayan bilgilerden arındırılmış bir şekilde arama yapmamızı sağlamasıdır.

Sizin Özel Haber Ajansınız Google Alerts

Herkesin elinin altında internet yatıyor. Herkes günde onlarca, yüzlerce arama yapıyor ve internetteki bu veriler hiç bitmiyor. Her enter tuşuna bastıkça yeni bir haber bulamamak elde değil. Siz bu istemediğiniz veri çöplüğünden bunalmışken yardımınıza Alerts koşuyor. İstediğiniz kelimeleri göz önünde bulundurarak adeta sizin özel gazetecinizmiş gibi hiç durmadan araştırma yapıyor. Bu çöplükten size ve araştırmalarınıza en uygun bilgileri filtreden geçirerek e-postanıza yolluyor.

Merak etmeyin, kullanışsız bir şey değil. Kullanışsız olsaydı milyonlarca kullanıcının işine yaramazdı ve Google çoktan bu içeriği iptal etmiş olurdu. Sadece verdiğiniz kelimelerle ilgili en güncel yazıları size e-posta atmak dışında adınız, şirketinizin adı veya yazmış olduğunuz bir yazının başlığıyla arama yaptığınızda ne zaman hangi sitede sizin adınızın geçtiğini, yazınıza hangi sitede yer verildiğini anında bildirim olarak size sunuyor.

Alerts Nasıl Kullanılır?

Kullanımı oldukça basit olan Alerts, size özel birkaç kelimeyi ve seçeneğini belirlediğiniz arama özelliklerini Alerts’e yazıp, kategorileştirince işiniz bitiyor. Haber ajanslarına büyük bir yardımı olan Alerts, sadece mailinizi girmeniz ve sonrasında milyonlarca olan sonuçlar arasından özenle filtrelenmiş bilgileri rahatça görebilirsiniz.

Kimler Google Alerts Kullanmalı?

Kolay ve seçici arama özellikleriyle Alerts’ı en çok kullananlar sıralamasında öğrenciler ve akademisyenler yer almaktadır. Bunların yanı sıra yatırımları için saha araştırması yapan blog yazarları, haber ajansları ve iş adamları gelmektedir.

Bunların yanı sıra Google Alerts geliştirmeye açık yönlere sahiptir. İnternet havuzundaki bilgiler dışında üniversiteler, kütüphaneler ve müze kaynaklı bilgilerle daha geniş alana hitap eder.

En Şirket’in sunduğu hizmetleri görmek için buraya. Diğer bir bloğumuz olan “Youtube İşletme Hesabı Nasıl Oluşturulur?” adlı yazımızı görmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Blog yazılarımızın tamamına burdan ulaşabilirsiniz.

Sizde Dijital Reklamcılıkla ilgileniyorsanız eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgiye En Şirket Academy sayfasından ulaşabilirsiniz.

360° AJANS HİZMETLERİ
En
Şirket
Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve bizimle tanışmak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

SOSYAL MEDYADA BİZ