Firmanızın Sosyal Medya Hesabınızı Bize Bırakın

Günümüzde pek çok marka yeni müşterilerinin çoğu kısmını sosyal medyadan bulmaktadırlar. Yalnızca sosyal medyayı doğru ve aktif bir şekilde kullanan firmalar bu başarıyı elde edip, ellerinde tutabilirler. Peki, sosyal medyayı aktif kullanabilmenin sırrı nedir? Öncelikle bunun için sosyal medya hizmetlerinin neleri kapsadığını bilmek gerekir.

Sosyal medya hizmetini kapsayan sosyal medya platformları şunlardır:
 • Instagram
 • Facebook
 • Twitter
 • Youtube
 • Google+
 • Pinterest
 • Linkedln

Yukarıdaki sosyal medya sitelerinde hemen hemen herkesin kişisel hesaplarının olduğunu düşünürsek, kurumsal bir hesap yönetmek ile kişisel hesap yönetmenin arasındaki fark neler olabilir? Bize, kurumsal hesabımızı kişisel hesabımızdaki kazandığınız deneyimlerimden faydalanarak yönetebilir miyiz diye soru sorsanız size cevabımız kesinlikle; belki bir yere kadar yönetebilirsiniz ancak oldukça eksik ve gelişigüzel bir yol izlemiş olursunuz olurdu çünkü bu platformlarda, kurumsal bir hesap yönetmek ile kişisel hesap yönetmek arasında belli başlı farklılıklar vardır. Yani kişisel hesabınızı yönettiğiniz gibi devam edip, işi uzmanlarına bırakmazsanız doğru hedef kitlesine ulaşmanız ve takipçi sayınızı arttırmanız oldukça zorlaşır.

Yakın bir zamanda çoğu kullanıcının ve firmanın birkaç konuda yaptığı hatalar sonucunda hesaplarının kapanmasına yol açtıkları söz konusu olmuştur. Üstelik tüm bu sitelerdeki yenilikleri takip edip onlara uygun ve doğru hedefler belirlemek, içerik üretmek ve yeri geldiğinde bu yeniliklere uygun olarak reklam yapmak profesyonellik ister. Bu nedenle birçok marka hesaplarının yönetimini kendileri sadece paylaşım yapmak yerine, hesaplarını bizim gibi 360°  dijital reklam ajanslarına teslim etmektedirler.

Bu platformlar da kişisel hesap ile kurumsal hesabın farkını daha iyi anlayabilmeniz için sosyal medya hizmetlerinin neleri kapsadığına bir göz atalım.

Sosyal medya hizmetleri ile firmanız için;
 • Markanızın dijital stratejileri belirlenir
 • Düzenli olarak paylaşım yapılır
 • Şirket profiliniz optimize edilir
 • Rakip analizi yapılır
 • Takipçi sayınız doğal yollar ile arttırılır
 • Özel günlerde firmanız için özel içerik üretilir ve tasarım yapılır
 • Doğru hedef kitleye sosyal medya reklamları verilir.

Sosyal medyanın en büyük avantajlarından biri hedeflenebilmiş doğru analitik verilere dayanmasıdır. Yani reklam, izlenme oranı, takipçi sayısı, etkileşim hedefleri net bir şekilde belirgindir. Tabi ki bu bahsettiğimiz verileri arttırabilmeniz için sizlerden yerine getirmeniz gereken şeylerden biri reklam ajansınızın yönlendirmesinden çıkmamanız gerçeğidir. Reklam ajansınız, aylık raporlar ile sosyal medya hesaplarının ne durumda olduğunu derleyip, raporlayarak firmanıza sunar. Böylece somut verilere dayanarak da sosyal medyadaki yerinizi kontrol etmeniz mümkün olur ve çalıştığınız ajansın güvenilirliğini ve yeterliliğini teyit etme şansı elde edersiniz.

Diğer müşterilerimize uyguladığımız gibi sosyal medya ve SEO hizmetlerimizden yararlandığınız takdirde, yükselmiş ve daha da yükselecek olan somut verilerinizi sizlere sunuyor ve sizlere müşterilerinizden gelen olumlu feedbackler ile desteklemiş oluyoruz.

En Şirket’in sizlere sunduğu diğer hizmetleri görmek için buraya, diğer bir bloğumuz olan “Twitter ile Kurumsal Markalaşma” adlı yazımızı görmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Blog yazılarımızın tamamına burdan ulaşabilirsiniz.

Sizde Dijital Reklamcılıkla ilgileniyorsanız eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgiye En Şirket Academy sayfasından ulaşabilirsiniz.

360° AJANS HİZMETLERİ
En
Şirket
Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve bizimle tanışmak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

SOSYAL MEDYADA BİZ