SEO Nedir?

Bu yazımızda anahtar kelime kullanımı, SEO ayarlarını ve önemini anlattık.

SEO’nun Tanımı

SEO, web sitenizin arama motorlarında daha iyi yerlere yükselmesi ve müşteri trafiğini çeşitli taktikler ve stratejilerle arttırıp sitenize yönlendirebilecek bir arama motoru optimizasyonudur.

SEO’nun Açılımı Nedir?

SEO’nun açılımı Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu’dur.

Siteniz İçin SEO Neden Gereklidir?

SEO sizin sitenizi Google’da ya da başka arama motorlarında içeriğinizin konusuna bağlı olarak belirlediğiniz anahtar kelimeler sayesinde rakiplerinizin daha üstlerinde bulanmaya yarayan bir yapay zekâdır. SEO ayarları sayesinde siteniz üstlerde gözüktüğü için daha fazla tıklanma alır ve bu yeni girişimciler için harika bir şey!

 

‘’Unutmamanız gereken en önemli ayrıntı ise sitenize rastgele giren bir kişiyi müşteri haline getirebilmek için içeriklerinizin dikkat çekici ve müşterinin isteğini yerine getirebilecek olmasına ve ÖZGÜN olmasına özen gösterin.‘’

Kıssadan hisse SEO ayarlarını sadece gelip geçici müşterilerle boğmaktansa kalıcı ve hedefinizin içinde olan müşterileri elde etmek için yapmalısınız.

Tabi bunları yapabilmek uzun uğraşlar ve tecrübe ister.

Anahtar Kelimelerin SEO İçin Önemi Nedir?

SEO stratejiniz için yazınızdaki anahtar kelimeler çok önemli bir yere sahiptir. Bu yüzden sektörünüzü iyice inceleyerek ve analiz ederek, müşterilerin ürünlerinizi ya da yazılarınızı hangi kelimeler kullanarak arama motorlarında aratabileceklerine iyice karar vermelisiniz. Anahtar kelimeleri bulmak için kendimizi müşteri yerine koyarak ihtiyacımız olan ürününe ulaşabilmek adına arama motoruna ürünümüz ile ilgili hangi kelimeler yazmanız gerektiğini düşünmeliyiz. Bunun için yapay zekânın anahtar kelimeleri nasıl belirlediğini bilmemiz gerekiyor.

Yapay zekânın anahtar kelime oluşturma sürecinde; anahtar kelime hacmi (AKH), insanların belirli bir ürünü arama sıklığı (frekans) ve piyasanın ne kadar rekabetçi olduğu (rekabet) birbiri ile ilişkilidir. Anahtar kelimeler arasında en büyük potansiyele sahip olan ve sitenize daha fazla doğru müşteri çekmek için hangi kelimenin daha fazla katkı sağlayacağını bulma konusunda AKH yardımcı olur. Anahtar kelime seçerken unutulmaması gereken en önemli 3 başlık; rekabet, sıklık ve alakadır.

Sonuç olarak SEO ayarları, yaptım bitti gibi yapılacak basit bir şey değildir. Müşterilerinize belirlediğiniz süreçte yeni içerikler sunmanız gerekir.

SEO Ayarları Süreci

Sizlere Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) sürecini basit ve etkileyici bir sözle anlatmak gerekirse. Bu süreç uzun vadeli bir yapboz gibidir adım adım ilerlemek gerekirdir ama unutulmamalıdır ki bu yapbozda önemli olan adım atmak değil, doğru yerde doğru adımı atmaktır. Bütün bu doğru adımlar birleştiğinde çok güzel bir tablo ortaya çıkar ve arama motorları sizleri ödüllendirir. Bu ödül sistemi belirtildiği gibi uzun vadeli bir süreç sonucu oluşmaktadır. SEO sürecinden kısa sürede sonuç elde etme beklentisi büyük hatalardan birisidir. Araştırma yapmadan adım atarsanız web sitenizi yükseklere çıkarmak yerine tam zıttı sıralamanızı daha da geriletebilirsiniz. En Şirket’te tam burada devreye girerek sizlere yıllar boyunca kazandığı tecrübeler ve uyguladığı doğru adımlar ile sizlere verimli bir Arama Motoru Optimizasyonu hizmeti sunmaktadır. 

En Şirket’in SEO hizmetinin yanında sunduğu diğer hizmetleri görmek için buraya. Diğer bir bloğumuz olan “En Şirket’in şirketiniz için önemi” adlı yazımızı görmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Blog yazılarımızın tamamına burdan ulaşabilirsiniz.

Sizde Dijital Reklamcılıkla ilgileniyorsanız eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgiye En Şirket Academy sayfasından ulaşabilirsiniz.

360° AJANS HİZMETLERİ
En
Şirket
Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve bizimle tanışmak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

SOSYAL MEDYADA BİZ